Citmed - katalog webových informačních zdrojů pro oblast zdravotnictví

Citmed je katalog webových informačních zdrojů pro oblast zdravotnictví, umožňující určení optimálních zdrojů podle jejich kvality. V současné době je v katalogu přes 300 zdrojů z více než 50 oborů. Zpětná citovanost je základním parametrem pro určení pořadí v systému Citmed. Je hodnocena jako součet webových odkazů na daný zdroj, což je v podstatě zájem projevený o dokument jinými autory. Dalšími kvalitativními parametry jsou renomovaná loga kvality.

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
html Citmed Přejít - CitmedOtevřít v novém okně - Citmed 5.10.2009 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: webové informační zdroje, katalog, kvalita, zpětná citovanost

autor: Pavel Kasal, a kol. | pracoviště: Ústav lékařské informatiky | publikováno: 16.3.2009 | poslední úpravy: 20.11.2011
citace: Kasal Pavel, a kol.: Citmed - katalog webových informačních zdrojů pro oblast zdravotnictví. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 16.3.2009, poslední aktualizace 20.11.2011 [cit. 2017-11-24] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=78>.