Multimediální učebnice DNA diagnostiky

Vyšetřování iontů a substrátů v biologickém materiálu bylo následováno velkým rozvojem proteinové a enzymové diagnostiky. V současnosti jsme svědky expanze DNA a RNA diagnostiky a rozsáhlých možností její aplikace v humánní a veterinární medicíně. Nejen lepší porozumění podstatě onemocnění, ale také převratné diagnostické a terapeutické důsledky jsou výsledkem aplikace technik molekulární biologie v diagnostice infekčních virových, bakteriálních, mykotických a parazitárních onemocnění, v prenatální a postnatální diagnostice dědičných chorob s mendelovskou i nemendelovskou dědičností, v diagnostice nádorových chorob a v identifikaci (DNA typizaci) osob pro účely transplantační nebo forenzní. DNA a RNA diagnostika vyžaduje nový způsob myšlení i práce.

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
html Multimediální učebnice DNA diagnostiky Přejít - Multimediální učebnice DNA diagnostikyOtevřít v novém okně - Multimediální učebnice DNA diagnostiky 2.12.2009 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: DNA diagnostika, multimediální učebnice

autor: Richard Průša, a kol. | pracoviště: Ústav lékařské chemie a klinické biochemie | publikováno: 16.3.2009 | poslední úpravy: 20.11.2011
citace: Průša Richard, a kol.: Multimediální učebnice DNA diagnostiky. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 16.3.2009, poslední aktualizace 20.11.2011 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=76>.