Rankmed - systém pro hodnocení kvality webových stránek

Rankmed je národní zdravotnický registr obsahující hodnocení kvality webových stránek zdravotnických zařízení a institucí . Volba kritérií vychází z mezinárodně uznávaných standardůpro publikování zdravotnických informací na internetu.Celkově je využíváno 32 hodnotících kritérií, která jsou rozdělena do pěti kategorií (prezentace navigace, funkce, věrohodnost a komunikace). Pro jednotlivé parametry kvality jsou stanoveny relativní váhy podle jejich významu, které jsou využity ke korekci bodového hodnocení.

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
html Rankmed Přejít - RankmedOtevřít v novém okně - Rankmed 5.10.2009 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: rankmed, národní zdravotnický registr, kvalita webových stránek

autor: Pavel Kasal | pracoviště: Ústav lékařské informatiky | publikováno: 17.3.2009 | poslední úpravy: 20.11.2011
citace: Kasal Pavel: Rankmed - systém pro hodnocení kvality webových stránek. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 17.3.2009, poslední aktualizace 20.11.2011 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=80>.