Úvod do klinické genetiky

Úvodní přednáška  na výuce předmětu Klinická genetika  pro studenty 5. ročníku, která v bodech shrnuje  základní postup při práci klinického genetika : od genetické konzultace  s pacientem přes  indikace k  vyšetření  v genetické poradně, těhotenský screening, prenatální diagnostiku až  k syndromologii,genetickým chorobám, mutacím, atd.

Klíčová slova: genetická konzultace, proband, genetické choroby, indikace ke genetickému vyšetření, těhotenský screening, vrozené vývojové vady, syndromy.

autor: Taťána Maříková | pracoviště: Ústav biologie a lékařské genetiky | publikováno: 11.11.2011 | poslední úpravy: 11.11.2011
citace: Maříková Taťána: Úvod do klinické genetiky. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 11.11.2011, poslední aktualizace 11.11.2011 [cit. 2017-11-21] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=1839>.