Genetika komplexních chorob

Přednáška k výuce klinické genetiky pro studenty 5. ročníku.  Geny versus vlivy prostředí.Genetické testování, genetické faktory, multifaktoriální dědičnost,  vrozené vývojové vady, genetika v psychiatrii.  Kandidátní geny pro psychiatrické choroby. Pochopení etiologie psychiatrických chorob.

Klíčová slova: Genetika komplexních chorob, genetické vlivy, farmakogenetika, genetika v psychiatrii.

autor: Taťána Maříková | pracoviště: Ústav biologie a lékařské genetiky | publikováno: 11.11.2011 | poslední úpravy: 11.11.2011
citace: Maříková Taťána: Genetika komplexních chorob. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 11.11.2011, poslední aktualizace 11.11.2011 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=1838>.