Lege artis, znalci, znalecké komise, stížnosti, právní odpovědnost

Prezentace seznamuje s právní problematikou ve zdravotnictví. Posuzování zdravotnické činnost z hlediska lege artis, současná aktualizace dle Úmluvy o lidských právech a biomedicině, dle současné platné verze Zákona o zdravotních službách a dle současné platné verze Občanského zákoníku s platností od 1.1.2014. Problematika jmenování soudních znalců, znaleckých komisí. Způsoby a pravidla  vyřizování stížností ve zdravotnictví dle současné platné legislativy. Druhy právní odpovědnosti vet vztahu ke zdravotnictví.

ppt Lege artis, znalci, znalecké komise, stížnosti, právní odpovědnost Stáhnout - Lege artis, znalci, znalecké komise, stížnosti, právní odpovědnostOtevřít v novém okně - Lege artis, znalci, znalecké komise, stížnosti, právní odpovědnost 31.1.2014 171 KB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: lege artis, znalci, znalecké komise, stížnosti, právní odpovědnost

autor: Roman Žďárek | pracoviště: Ústav veřejného zdravotnictví a medicínského práva | publikováno: 31.1.2014 | poslední úpravy: 31.1.2014
citace: Žďárek Roman: Lege artis, znalci, znalecké komise, stížnosti, právní odpovědnost. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 31.1.2014, poslední aktualizace 31.1.2014 [cit. 2019-04-26] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=2088>.