Pracovní text z Interní propedeutiky

Předkládaná učební pomůcka, která není klasickou učebnicí interní propedeutiky, vznikla ve snaze usnadnit studentům orientaci v základech oboru.
Staví na znalostech klasických vyšetřovacích postupů jednotlivých systémů lidského těla a poskytuje systémově uspořádané přehledy patologických nálezů s údaji o jejich nejčastějších příčinách.
Zvolená forma zpracování(WWW prezentace) umožňuje průběžné doplňování, rozšiřování a aktualizaci nejen údajů propedeutických, ale zejména dokumentace obrazové a zvukové, pocházející z vlastních nebo převzatých zdrojů. Začlenění tohoto ilustračního materiálu je přínosné hlavně proto, že v klasických učebnicích je jeho dostupnost velmi omezená.

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
html Pracovní text z Interní propedeutiky Přejít - Pracovní text z Interní propedeutikyOtevřít v novém okně - Pracovní text z Interní propedeutiky 5.10.2009 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: interní propedeutika, pracovní text, vyšetřovací postupy, patologické nálezy

autor: Jitka Zelenková, Jan Vejvalka, Dagmar Holá, Jitka Segethová, Zuzana Pavelková | pracoviště: Interní klinika | publikováno: 16.3.2009 | poslední úpravy: 20.11.2011
citace: Zelenková Jitka, Jan Vejvalka, Dagmar Holá, Jitka Segethová, Zuzana Pavelková: Pracovní text z Interní propedeutiky. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 16.3.2009, poslední aktualizace 20.11.2011 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=71>.