2.lékařská fakulta
Projekt MEFANET (MEdical FAculties Educational NETwork)

Pracovní text z Interní propedeutiky

Pracovní text z Interní propedeutiky

Předkládaná učební pomůcka, která není klasickou učebnicí interní propedeutiky, vznikla ve snaze usnadnit studentům orientaci v základech oboru.
Staví na znalostech klasických vyšetřovacích postupů jednotlivých systémů lidského těla a poskytuje systémově uspořádané přehledy patologických nálezů s údaji o jejich nejčastějších příčinách.
Zvolená forma zpracování(WWW prezentace) umožňuje průběžné doplňování, rozšiřování a aktualizaci nejen údajů propedeutických, ale zejména dokumentace obrazové a zvukové, pocházející z vlastních nebo převzatých zdrojů. Začlenění tohoto ilustračního materiálu je přínosné hlavně proto, že v klasických učebnicích je jeho dostupnost velmi omezená.
 


Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
html Pracovní text z Interní propedeutiky Přejít - Pracovní text z Interní propedeutikyOtevřít v novém okně - Pracovní text z Interní propedeutiky 5.10.2009 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: interní propedeutika, pracovní text, vyšetřovací postupy, patologické nálezy

4-D hodnocení:

typ
Skripta a návody
typ
Edukační weby a atlasy
typ
Digitální video
typ
Prezentace a animace
typ
Obrazový materiál – kasuistiky
typ
E-learningové kurzy (LMS)
result
Nerecenzováno

level
Základní úroveň
level
Pokročilá úroveň
level
Specializační úroveň
level
Komplexní úroveň
   
Zvolte prosím dosaženou úroveň vzdělání a poté ohodnoťte výukový materiál především z hlediska vhodnosti materiálu pro samostudium.
Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně
Ph.D. absolvent – postgraduální student, absolvent Ph.D. studia, odborný asistent, ...
 
Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

Tento příspěvek nebyl zkontrolován garantem obsahu portálu.

Creative Commons LicenseObsah článku podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko
autor: Jitka Zelenková, Jan Vejvalka, Dagmar Holá, Jitka Segethová, Zuzana Pavelková | pracoviště: Interní klinika | publikováno: 16.3.2009 | poslední úpravy: 20.11.2011
citace: Zelenková Jitka, Jan Vejvalka, Dagmar Holá, Jitka Segethová, Zuzana Pavelková: Pracovní text z Interní propedeutiky. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 16.3.2009, poslední aktualizace 20.11.2011 [cit. 2020-07-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=71>.
 

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek:

Autor / e-mail: [ přihlášení/ověření uživatele ]
Titulek:
Text:
 
 Přidat štítek:   Štítek odeslán, děkujeme