Imunitní mechanismy

Úvod do imunologie. Historie imunologie. Složky imunitního systému, lymfatické orgány. Základní funkce imunitního systému.Způsoby mezibuněčné komunikace a nitrobuněčné přenosy signálu. Povrchové molekuly, cytokiny, signální cesty. Nespecifické složky imunity, fagocytóza, komplement.

Odkazy:
Odkaz   Datum Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
html Imunitní mechanismy Přejít - Imunitní mechanismyOtevřít v novém okně - Imunitní mechanismy 5.10.2009 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: imunitní mechanismy

autor: Jiřina Bartůňková | pracoviště: Ústav imunologie | publikováno: 17.9.2009 | poslední úpravy: 8.6.2010
citace: Bartůňková Jiřina: Imunitní mechanismy. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 17.9.2009, poslední aktualizace 8.6.2010 [cit. 2019-11-19] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=283>.