Primární péče o děti a dorost v ČR

Koordinovaná komplexní zdravotně-sociální péče poskytovaná zejména zdravotníky jak na úrovni prvního kontaktu občana se zdravotnickým systémem, tak na základě dlouhodobě kontinuálního přístupu k jednotlivci.
Souborem činností souvisejících s podporou zdraví, prevencí, vyšetřováním, léčením, rehabilitací a ošetřováním. Tyto činnosti jsou poskytovány co nejblíže sociálnímu prostředí pacienta a respektují jeho biopsychosociální potřeby.

Předměty/kurzy

Klíčová slova: primární péče, děti a dorost

autor: Hana Cabrnochová | pracoviště: Pediatrická klinika | publikováno: 22.5.2018 | poslední úpravy: 22.5.2018
citace: Cabrnochová Hana: Primární péče o děti a dorost v ČR. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 22.5.2018, poslední aktualizace 22.5.2018 [cit. 2018-10-19] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=2195>.