Aktualizovaná verze prezentace, základní principy péče o zdraví, definice zdraví a její vývoj, organizační struktura a náplň činnosti mezinárodních organizací, které se zabývají zdravotním stavem populace. Zdravotnické programy : Zdraví 21, Zdraví 2020 z hlediska mezinárodního a z hlediska České republiky, jejich naplňování v České republice.. Organizace a náplň činnosti WHO v celosvětovém měřítku a v rámci České republiky. Hlavní okruhy činnosti Dětského fondu OSN Unicef a Mezinárodní organizace červeného kříže.

ppt zdravi nemoc Stáhnout - zdravi nemocOtevřít v novém okně - zdravi nemoc 10.10.2016 768 KB uživatel na příslušné fakultě

Klíčová slova: zdraví, nemoc, základní principy péče o zdraví, WHO, Unicef, Organizace červeného kříže

autor: Petr Kašpar | pracoviště: Ústav veřejného zdravotnictví a preventivního lékařství | publikováno: 10.1.2016 | poslední úpravy: 10.10.2016
citace: Kašpar Petr: Zdraví a nemoc, základní principy péče o zdraví, WHO, Unicef, Organizace červeného kříže. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 10.1.2016, poslední aktualizace 10.10.2016 [cit. 2018-09-22] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=2158>.