Principy sociálně - právní ochrany dětí

Prezentace seznamuje se základními principy poskytování sociálně - právní ochrany dětí v rámci České republiky a v mezinárodním měřítku.Poskytuje přehled hlavních zásad poskytování sociálně - právní ochrany dítěti. Vymezení skupiny dětí, kterých se sociálně - právní ochrana týká.Přehled orgánů a institucí, které poskytují sociálně - právní ochranu dětem.Prezentace reflektuje  změny, ke kterým došlo v souvislosti s novelizací zákona č. 359/1999 a v souvislosti s platným novým Občanským zákoníkem.

Klíčová slova: děti, ochrana, právo, adopce, cizina, sociálně právní ochrana dětí

autor: Petr Kašpar | pracoviště: Ústav veřejného zdravotnictví a preventivního lékařství | publikováno: 22.11.2014 | poslední úpravy: 22.11.2014
citace: Kašpar Petr: Principy sociálně - právní ochrany dětí. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 22.11.2014, poslední aktualizace 22.11.2014 [cit. 2018-06-18] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=2103>.