Zdravotnické systémy ve světě

Aktualizovaná prezentace, která zohledňuje poslední trendy ve vývoji světových zdravotnických systémů. Základní rozdělení systémů, státní zdravotnictví, systém národního zdravotního pojištění, liberalistický systém, jejich charakteristika.Rozdělení systémů dle účasti státu. Hodnocení jednotlivých zdravotnických systémů, kriteria systémů, fungování zdravotnictcví v Německu, Velké Británii, USA. Nové trendy zdravotnických systémů.

ppt zdravotnicke systemy Stáhnout - zdravotnicke systemyOtevřít v novém okně - zdravotnicke systemy 10.10.2016 790 KB uživatel na příslušné fakultě

Klíčová slova: zdravotnické systémy

autor: Petr Kašpar | pracoviště: Ústav veřejného zdravotnictví a preventivního lékařství | publikováno: 25.10.2014 | poslední úpravy: 10.10.2016
citace: Kašpar Petr: Zdravotnické systémy ve světě. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 25.10.2014, poslední aktualizace 10.10.2016 [cit. 2018-07-16] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=2099>.