2014 Náhradní rodinná a ústavní péče o děti

Prezentace seznamující s problematikou náhradní rodinné a ústavní péče o děti dle současné platné legislativy, platné od 1.1.2014 dle nového občanského zakoníku. Formy náhradní péče : osvojení, pěstounská péče, poručnictví. Podmínky umístění dítěte do náhradní rodiny. Právní podklady osvojení, souhlas s osvojením, právně volné dítě. Pěstounská péče přechodná, na dobu určitou či neurčitou. Profesionální pěstounská péče. Práva a povinnostoi osob vykonávajících pěstounskou péči. Poručnictví - význam, způsob výkonu poručniství, práva a povinnosti poručníka. Mezinárodní adopce.

Klíčová slova: náhradní rodinná péče o děti, ústavní péče o děti

autor: Petr Kašpar | pracoviště: Ústav veřejného zdravotnictví a medicínského práva | publikováno: 26.5.2014 | poslední úpravy: 26.5.2014
citace: Kašpar Petr: 2014 Náhradní rodinná a ústavní péče o děti. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 26.5.2014, poslední aktualizace 26.5.2014 [cit. 2019-04-20] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=2095>.