Metodické postupy rhb lékaře a fyzioterapeuta v klinické medicíně

Přednáška pojednává o propojenosti rhb s ostatními obory klinické medicíny. Poukazuje na reciprocitu vztahů mezi orgánovými nemocemi a reflexními změnami pohybového systému - viscerovertebrální a vertebroviscerální vztahy.
Zdůrazněny jsou nejdůležitější změny posturálního systému při nemocech interních a urogynekologických.
Nakonec je popsán vztah lékaře a fyzioterapeuta.

Klíčová slova: metodické postupy, rehabilitace, fyzioterapie

autor: Lucie Pešicová | pracoviště: Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství | publikováno: 27.3.2014 | poslední úpravy: 27.3.2014
citace: Pešicová Lucie: Metodické postupy rhb lékaře a fyzioterapeuta v klinické medicíně. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 27.3.2014, poslední aktualizace 27.3.2014 [cit. 2017-11-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=2093>.