Vedení a nakládání se zdravotnickou dokumentací

Prezentace MUDr.Mgr. Jolany Těšínové, Ústav veřejného zdravotnictví a medicínského práva 1.lékařské fakulty UK v Praze.Seznámení se se zásadami vedení, nakládání s lékařskou dokumentací, možnostmi nahlížení do zdravotnické dokumentace, ochrana osobních údajů, určení osob oprávněných k nahlížení do dokumentace, definice "osoby blízké", zásady uchovávání a skartace zdravotnické dokumentace. Povinná mlčenlivost, její prolomení. Aktuální stav v roce 2014 v souvislosti s novým Občanským zákoníkem a Zákonem o zdravotních službách.

Klíčová slova: zdravotnictví, dokumentace, legislativa

autor: Jolana Těšínová | pracoviště: Ústav veřejného zdravotnictví a preventivního lékařství | publikováno: 24.1.2014 | poslední úpravy: 24.1.2014
citace: Těšínová Jolana: Vedení a nakládání se zdravotnickou dokumentací. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 24.1.2014, poslední aktualizace 24.1.2014 [cit. 2019-11-17] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=2072>.