Právní aspekty poskytování zdravotní péče

Poskytování zdravotní péče v České republice z hlediska právního. Aktuální situace dle platné legislativy České repoubliky v roce 2014 dle nového Občanského zákoníku a Zákona o zdravotních službách.Základní právní pojmy ve zdravotnictví, práva a povinnosti poskytovatelů zdravotní péče, práva a povinnosti pacientů, informovaný souhlas, povinná mlčenlivost, poskytování zdravotní péče bez souhlasu, omezení pacienta.

Klíčová slova: medicína, zdravotnictví, právo

autor: Jolana Těšínová | pracoviště: Ústav veřejného zdravotnictví a preventivního lékařství | publikováno: 24.1.2014 | poslední úpravy: 24.1.2014
citace: Těšínová Jolana: Právní aspekty poskytování zdravotní péče. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 24.1.2014, poslední aktualizace 24.1.2014 [cit. 2019-06-26] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=2071>.