Očkování

Prezentace se primárně zabývá mikrobiologickými aspekty očkování: jaký typ očkovací látky (živá, inaktivovaná, subjednotková, toxoid) je užíván pro jaké agens (bakteriální, virové) a proti čemu je cílena. V přehledu je též uveden aktuální očkovací kalendář a možnosti dalšího nepovinného očkování proti infekčním chorobám vyskytujícím se v ČR i v zahraničí.

pdf Očkování Stáhnout - OčkováníOtevřít v novém okně - Očkování 10.1.2014 710.7 KB kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: očkování, typ očkovací látky

autor: Pavel Dřevínek | pracoviště: Ústav lékařské mikrobiologie | publikováno: 10.1.2014 | poslední úpravy: 10.1.2014
citace: Dřevínek Pavel: Očkování. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 10.1.2014, poslední aktualizace 10.1.2014 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=2068>.