Nemocniční hygiena a epidemiologie

Výukový materiál pro studenty 4.  ročníku. Nemocniční hygiena spočívá v soustavném uplatňování hygienických a protiepidemických zásad ve specifických podmínkách zdravotnických zařízeních. Jedná se o snížení rizika šíření nemocí, zajištění hygienických a protiepidemických požadavků podle specifických podmínek jednotlivých pracovišť a vytváření zdravých pracovních podmínek a pracovní pohody pro zaměstnance.

Klíčová slova: nemocniční hygiena, nozokomiální infekce, hygiena rukou, protiepidemická opatření

Creative Commons LicenseObsah článku podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko
autor: Vilma Benešová | pracoviště: Ústav veřejného zdravotnictví a preventivního lékařství | publikováno: 3.1.2014 | poslední úpravy: 3.1.2014
citace: Benešová Vilma: Nemocniční hygiena a epidemiologie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 3.1.2014, poslední aktualizace 3.1.2014 [cit. 2017-09-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=2067>.