Infekce spojené se zdravotní péčí

V úvodní části přednášky je přehledně představena problematika infekcí spojených se zdravotní péčí, jsou vysvětleny základní pojmy a definice. V přednášce jsou dále charakterizovány hlavní skupiny infekcí spojených se zdravotní péčí se zvláštním zřetelem na infekce krevního řečiště, infekce v místě chirurgického výkonu, infekce vyvolané specifickými původci a multirezistentními mikroorganismy. Jsou vysvětleny základní principy surveillance, prevence a kontroly těchto infekcí, včetně hodnocení jejich důsledků ve vztahu k morbiditě, mortalitě, nákladům na zdravotní péči i prodloužení hospitalizace.

pdf Infekce spojené se zdravotní píéčí Stáhnout - Infekce spojené se zdravotní píéčíOtevřít v novém okně - Infekce spojené se zdravotní píéčí 7.12.2013 2.2 MB kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: zdravotní péče, infekce

autor: Vlastimil Jindrák | pracoviště: Ústav lékařské mikrobiologie | publikováno: 7.12.2013 | poslední úpravy: 23.12.2013
citace: Jindrák Vlastimil: Infekce spojené se zdravotní péčí. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 7.12.2013, poslední aktualizace 23.12.2013 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=2039>.