Role náhody

Podklad k výuce „Hodnocení role náhody v (epidemiologickém) výzkumu“ se zabývá další okolností, související s validitou a přesností výsledků jak observačních, tak i experimentálních epidemiologických studií, kterou jsou náhodné chyby. Vysvětluje princip statistické indukce, a na praktických příkladech vysvětluje, jakým způsobem se interpretuje výsledek statistického testování nulové hypotézy a jak se interpretuje bodový odhad ukazatelů účinku v kontextu intervalového odhadu účinku, konstruovaného jako interval statistické spolehlivosti.

ppt role náhody Stáhnout - role náhodyOtevřít v novém okně - role náhody 31.10.2013 2.57 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Předměty/kurzy

Klíčová slova: role náhody, hodnocení

autor: Zdeněk Šmerhovský | pracoviště: Ústav epidemiologie | publikováno: 31.10.2013 | poslední úpravy: 31.10.2013
citace: Šmerhovský Zdeněk: Role náhody. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 31.10.2013, poslední aktualizace 31.10.2013 [cit. 2019-11-17] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=2025>.