Hygiena rukou

Prezentace uvádí historii aseptických praktik v lékařství. Je probrána správná technika mytí rukou a praktické poznámky k použití dezinfekčních prostředků. Přednáška je doplněna obrázky  a fotografiemi ukazujícími kritická místa v přenosu a šíření nozokomiálních infekcí. Součástí  prezentace je malý test k vyhodnocení vlastních znalostí  o riziku vzniku a šíření nozokomiálních infekcí.

ppt Hygiena rukou Stáhnout - Hygiena rukouOtevřít v novém okně - Hygiena rukou 31.10.2013 1.89 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Předměty/kurzy

Klíčová slova: hygiena rukou, technika

autor: Dana Göpfertová, Miroslava Girod-Schreinerová | pracoviště: Ústav epidemiologie | publikováno: 31.10.2013 | poslední úpravy: 31.10.2013
citace: Göpfertová Dana, Miroslava Girod-Schreinerová: Hygiena rukou. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 31.10.2013, poslední aktualizace 31.10.2013 [cit. 2017-09-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=2023>.