Bezbariérový ošetřovatelský režim

Přednáška k problematice nozokomiálních infekcí. Jsou uvedena standardní epidemiologická opatření sloužící ke snížení rizika přenosu z poznaných i nepoznaných zdrojů infekce ve zdravotnickém zařízení, a která jsou doporučena pro všechny ošetřované pacienty s ohledem na jejich diagnózu nebo infekční stav. Mytí rukou a nošení ochranných pomůcek. Bezdotyková technika převazu. Vzdušná a kontaktní bariérová opatření .

Předměty/kurzy

Klíčová slova: ošetřovatelský režim, bezbariérový

autor: Dana Göpfertová, Miroslava Girod-Schreinerová | pracoviště: Ústav epidemiologie | publikováno: 31.10.2013 | poslední úpravy: 31.10.2013
citace: Göpfertová Dana, Miroslava Girod-Schreinerová: Bezbariérový ošetřovatelský režim. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 31.10.2013, poslední aktualizace 31.10.2013 [cit. 2017-09-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=2022>.