Bakteriální genetika

Úvod do bakteriální genetiky předkládá a vysvětluje základní pojmy, seznamuje se strukturou bakteriálního genomu a s jeho evolucí. Bakteriální genom je významně ovlivňován aktivitou mobilních genetických elementů. Z pohledu lékařské mikrobiologie je významná možnost horizontálního přenosu genů kódujících faktory virulence a rezistenci k antibiotikům.

ppt Bakteriální genetika Stáhnout - Bakteriální genetikaOtevřít v novém okně - Bakteriální genetika 23.2.2013 7.83 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: bakteriální genom, genomika, plasticita genomu, horizontální transfer, transpoziční elementy, inzerční sekvence, genomické ostrovy, metagenomika

autor: Pavel Dřevínek | pracoviště: Ústav lékařské mikrobiologie | publikováno: 23.2.2013 | poslední úpravy: 23.2.2013
citace: Dřevínek Pavel: Bakteriální genetika. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 23.2.2013, poslední aktualizace 23.2.2013 [cit. 2019-06-18] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=1997>.