Streptokoky a enterokoky

V přednášce prim. MUDr. O. Nyče "Streptokoky a enterokoky" se seznámíme s medicínsky významnými zástupci streptokoků a enterokoků. Dále je tu uvedena laboratorní diagnostika a klinický význam Streptococcus pyogenes, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus agalactiae a Enterococcus sp. a rezistence k antibiotikům a možnosti antibiotické léčby streptokokových infekcí.

ppt Streptokoky a enterokoky Stáhnout - Streptokoky a enterokokyOtevřít v novém okně - Streptokoky a enterokoky 29.12.2012 1.9 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: streptokoky, enterokoky, citlivost k antibiotikům, Streptococcus pyogenes, S. pneumoniae, S. agalactiae, Enterococcus sp.

autor: Otakar Nyč | pracoviště: Ústav lékařské mikrobiologie | publikováno: 29.12.2012 | poslední úpravy: 29.12.2012
citace: Nyč Otakar: Streptokoky a enterokoky. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 29.12.2012, poslední aktualizace 29.12.2012 [cit. 2019-06-18] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=1988>.