VÝVOJ DÍTĚTE VE TŘETÍM A ČTVRTÉM TRIMENONU

Ontogeneze dítěte ve druhém a třetím trimenonu. Vývojové milníky tohoto období. Globální modely – opora o extendované horní končetiny v 6.měsíci, šikmý sed- 7,5 měsíc, lezení 8-10 měsíc, vertikalizace. Vývoj jemné motoriky v tomto období. Zkřížený model kvadrupedální lokomoce, frontální chůze, stoj, nezávislá chůze v prostoru.

Předměty/kurzy

Klíčová slova: vývoj dítěte

autor: Marcela Šafářová | pracoviště: Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství | publikováno: 30.11.2012 | poslední úpravy: 30.11.2012
citace: Šafářová Marcela: VÝVOJ DÍTĚTE VE TŘETÍM A ČTVRTÉM TRIMENONU. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 30.11.2012, poslední aktualizace 30.11.2012 [cit. 2017-09-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=1984>.