Sociální pediatrie

Náplň oboru, základní okruhy problematiky sociální pediatrie, historický vývoj vztahu společnosti k dítěti.Vývoj oboru jako nedílné součásti všeobecné pediatrie.Sociálně pediatrické problémy v jednotlivých obdobích vývoje dítěte. Poruchy rodiny, poruchy rodičovství.Současné sociálně pediatrické problémy : babyboxy, nové formy pěstounské péče.

ppt Sociální pediatrie Stáhnout - Sociální pediatrieOtevřít v novém okně - Sociální pediatrie 21.11.2012 71 KB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: pediatrie, sociální pediatrie

autor: Petr Kašpar | pracoviště: Ústav veřejného zdravotnictví a preventivního lékařství | publikováno: 21.11.2012 | poslední úpravy: 21.11.2012
citace: Kašpar Petr: Sociální pediatrie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 21.11.2012, poslední aktualizace 21.11.2012 [cit. 2019-04-22] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=1981>.