Péče o děti s postižením v současné době

Děti s postižením, možnosti péče o děti s postižením, současná legislativa, integrace dětí s handicapem. Rozdělení typu postižení. Mezinárodní klasifikace funkčních schopností, disability a zdraví WHO. Význam , definice a praktické použití v současné době. Přístup k pacientům s různými typy handicapu, sociální péče a pomoc, zdravotní péče, výchovná a pedagogická péče o pacienty s handicapem. Nová současná terminologie, nové současné přístupy k handicapovaným dětem.

Klíčová slova: děti, handicap, zdravotní péče, sociální péče, mezinárodní klasifikace WHO

autor: Martina Kašparová | pracoviště: Ústav veřejného zdravotnictví a preventivního lékařství | publikováno: 7.11.2012 | poslední úpravy: 7.11.2012
citace: Kašparová Martina: Péče o děti s postižením v současné době. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 7.11.2012, poslední aktualizace 7.11.2012 [cit. 2018-12-15] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=1978>.