Nový zákon, platný od 1.4.2012, který zásadním způsobem upravuje poskytování zdravotní péče v České republice. Nahrazuje Zákon o péči o zdraví lidu, Zákon o poskytování péče v nestátních zdravotnických zařízeních a některé další vyhlášky. Stanovení podmínek poskytování zdravotních služeb ve státních i nestátních zdravotnických zařízeních, druhy a formy zdravotní péče, práva a povinnosti pacientů a osob pacientů blízkých.Práva a povinnosti poskytovatelů zdravotních služeb a dalších odborných pracovníků a osob v souvislosti s poskytováním zdravotních služeb. Podmínky hodnocení kvality a bezpečí zdravotních služeb. Činnosti související s poskytováním zdravotních služeb.

zakon o zdravotnich sluzbach 10.10.2016 295.5 KB uživatel na příslušné fakultě
 Zákon o zdravotních službách I 28.3.2012 uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License
 Zákon o zdravotních službách I 30.3.2012 uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License
 Zákon o zdravotních službách I 17.12.2012 uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License