Výživová doporučení

výukový materiál pro studenty bakalářských a magisterských studijních programů vyučovaných na 2.LF UK v Praze. Je určen pro předměty veřejné zdravotnictví, preventivní lékařství, hygiena, ekologie člověka a předmětu preventivní lékařství, epidemiologie a hygiena. Výživová doporučení jsou určena pro zdravé osoby a slouží k pozitivnímu ovlivnění zdravotního stavu. Týká se to zejména prevence civilizačních chorob, kde má výživa významný a často i rozhodující podíl.

ppt Výživová doporučení Stáhnout - Výživová doporučeníOtevřít v novém okně - Výživová doporučení 23.2.2012 2.05 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: výživová doporučení, výživová pyramida, zdravá třináctka

autor: Karel Dohnal | pracoviště: Ústav veřejného zdravotnictví a preventivního lékařství | publikováno: 1.3.2012 | poslední úpravy: 1.3.2012
citace: Dohnal Karel: Výživová doporučení. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 1.3.2012, poslední aktualizace 1.3.2012 [cit. 2019-04-20] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=1896>.