Obezita-vlivy životního stylu a životního prostředí

výukový materiál pro magisterské a bakalářské studijní obory na 2.LF UK v Praze. Jedná se o předměty veřejné zdravotnictví, preventivní lékařství, hygiena a předmět preventivní lékařství, epidemiologie a hygiena. Materiál uvádí faktory životního stylu a životního prostředí, které mají prokázaný, nebo předpokládaný vliv na celosvětový nárůst obezity. Zmiňovány jsou klasické faktory výživové, nedostatek tělesné aktivity, dědičnost, ale paradoxně i omezování kouření.

Klíčová slova: obezita, životní styl, rizikové faktory, životní prostředí

autor: Karel Dohnal | pracoviště: Ústav veřejného zdravotnictví a preventivního lékařství | publikováno: 24.1.2012 | poslední úpravy: 24.1.2012
citace: Dohnal Karel: Obezita-vlivy životního stylu a životního prostředí. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 24.1.2012, poslední aktualizace 24.1.2012 [cit. 2019-06-18] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=1862>.