Determinanty zdraví

Výukový materiál pro bakalářské a magisterské obory vyučované na 2.LF UK v Praze. Je určen pro výuku předmětů veřejné zdravotnictví; preventivní lékařství; hygiena; preventivní lékařství, epidemiologie a hygiena. Determinanty zdraví jsou faktory, které ovlivňují zdravotní stav jednotlivců a populačních skupin. Zdravotní stav je ovlivňován souhrnem přírodních, životních a pracovních podmínek a způsobem života.

ppt Determinanty zdraví Stáhnout - Determinanty zdravíOtevřít v novém okně - Determinanty zdraví 19.1.2012 671.5 KB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: rizikové a protektivní faktory zdravotního stavu, životní podmínky, pracovní podmínky, životní prostředí, životní styl

autor: Karel Dohnal | pracoviště: Ústav veřejného zdravotnictví a preventivního lékařství | publikováno: 19.1.2012 | poslední úpravy: 19.1.2012
citace: Dohnal Karel: Determinanty zdraví. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 19.1.2012, poslední aktualizace 19.1.2012 [cit. 2018-07-17] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=1856>.