Úloha výživy v léčbě a prevenci diabetu

Diabetes mellitus,charakteristika onemocnění. Základní rozdělení jednotlivých typů, jejich charakteristika. Základní principy léčby - dieta, perorální antidiabetika - jejich druhy a princip působení, insulin, tělesná aktivita. Základní principy diabetické diety, zastoupení jednotlivých živin ve stravě diabetika. Úloha vlákniny v diabetické dietě. Glykemický index. Příklady diabetických diet podle obsahu sacharidů.

Klíčová slova: prevence diabetu, výživa, léčba

autor: Petr Kašpar | pracoviště: Ústav veřejného zdravotnictví a preventivního lékařství | publikováno: 12.1.2012 | poslední úpravy: 28.11.2012
citace: Kašpar Petr: Úloha výživy v léčbě a prevenci diabetu. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 12.1.2012, poslední aktualizace 28.11.2012 [cit. 2019-04-22] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=1844>.