Alimentární infekce

Přehled patogeneze a epidemiologie  infekcí zažívacího traktu.  Z hlediska etiologie je důraz kladen především na virové a bakteriální původce. Součástí jsou  základní principy laboratorní diagnostiky a intrpretace nálezů a dále jsou zmíněny  principy antibiotické  léčby těchto infekcí.

pptx Alimentární infekce Stáhnout - Alimentární infekceOtevřít v novém okně - Alimentární infekce 12.12.2011 3.51 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: infekce zažívacího traktu, etiologie, patogeneza, diagnostika, střevní infekce

autor: Otakar Nyč, a kol. | pracoviště: Ústav lékařské mikrobiologie | publikováno: 12.12.2011 | poslední úpravy: 12.12.2011
citace: Nyč Otakar, a kol.: Alimentární infekce. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 12.12.2011, poslední aktualizace 12.12.2011 [cit. 2019-06-18] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=1842>.