Úvod do sociální pediatrie

Seznámení se s vývojem pediatrie jako základního oboru, vznik a vývoj sociální pediatrie jako součásti klinické pediatrie, hlavní témata sociálně - pediatrické problematiky. Základní potřeby dítěte, poruchy rodiny, rodičovství. Vývoj vztahu společnosti k dítěti.Historický vývoj pediatrie a  seznámení se se směry, které vývoj pediatrie ovlivnily, vliv preventivních oborů na vývoj pediatrie a vznik sociální pediatrie.

ppt Úvod do sociální pediatrie Stáhnout - Úvod do sociální pediatrieOtevřít v novém okně - Úvod do sociální pediatrie 4.4.2011 136.5 KB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: pediatrie, sociální pediatrie

autor: Petr Kašpar | pracoviště: Ústav veřejného zdravotnictví a preventivního lékařství | publikováno: 4.4.2011 | poslední úpravy: 18.10.2011
citace: Kašpar Petr: Úvod do sociální pediatrie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 4.4.2011, poslední aktualizace 18.10.2011 [cit. 2017-09-19] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=1710>.