Relaxační techniky přístrojové stimulace v léčbě bolesti

Patofyziologie a terapie bolesti - 1.NMgr. Fyzioterapie

autor: Vladimír Masopust | pracoviště: Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství | publikováno: 23.3.2011 | poslední úpravy: 23.3.2011
citace: Masopust Vladimír: Relaxační techniky přístrojové stimulace v léčbě bolesti. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 23.3.2011, poslední aktualizace 23.3.2011 [cit. 2019-08-21] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=1683>.

• vyborna prace - prehledna + jasna  (capekm@hotmail.com, 24.6.2011, 4:55)
    Je tto jako ttlusta a obsazna ucebnice zahusstena do tabbulek. Tak treba rozddelni vln a stavu vedomi je ohrome preheldne a jasne, prototze autor vtipne vzal za zaklad jak klessa frekevence. Taky vysveteleni biofeedbaccku se podarilo: GSR + EEG + EMG = BZV (BFB). Mozna se da pouzit plethysmografiee, prtoze je citliva a cevni reakkce jsou taky jemeny indikator tohot co se deje v hllave. Taky to nekdy oznacucuji jako techniky polygrafu. Dullezita je taky tabulka zmenena sttavvy vedomi - tue autor, Dr Masopust dal detailne rozpracovval v sugesce Hypnosa Imaginace vcetne hypnoticke techniky kontroly bolesti. Relaxacni techniky pristrojove stimulace Dr Masopusta je strucny, vecny, moderne udelany prehled vcetene toho nejnovejsiho co pisslo do mediciny (AVS treba) pokkkud jde o multidisciplinarni pristup k leceni bolesti temito novymi metodami.