Funkční poruchy trávicího traktu a možnosti rehabilitační intervence

Přednáška ve formě power point . Dle římské klasifikace ROMA III jsou zde rozebrány jednotlivé funkční poruchy trávicího traktu dle etáže. U jednotlivých diagnóz je uvedena možná etiopatogeneze a léčebná intervence z pohledu Léčebné rehabilitace.

Přednáška ve formě power point určená jako studijní materiál.

Klíčová slova: funkční poruchy, GIT, viscero-somatické vztahy, rehabilitace

autor: Petr Bitnar, Milan Smejkal | pracoviště: Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství | publikováno: 23.2.2011 | poslední úpravy: 23.2.2011
citace: Bitnar Petr, Milan Smejkal: Funkční poruchy trávicího traktu a možnosti rehabilitační intervence. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 2. Lékařské fakulty [online] 23.2.2011, poslední aktualizace 23.2.2011 [cit. 2019-06-18] Dostupný z WWW: <http://mefanet-motol.cuni.cz/clanky.php?aid=1629>.